Sarkandaugava :: Cita Rīga
8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image
Latvian   Russian   English  
/
Apkaimju vēsture
ĀgenskalnsAndrejsalaAvotiBerģiBišumuižaBrasaČiekurkalnsDārziņiDzirciemsGrīziņkalnsIļģuciemsImantaJaunciemsJuglaĶengaragsKundziņsalaMaskavas forštateMežaparksMīlgrāvisPļavniekiPurvciemsRumbulaSarkandaugavaSkansteSpilveTeikaTorņakalnsVecāķiVecmīlgrāvisVecrīgaVēsturiskais centrsZaķusala
Cita Rīga iesaka
Izzini.lv
DatuApstrade.lv
Izzini.lv
Meklēt ar Google

Statistika LiveInternet
Яндекс.Метрика
 
2008-02-25
Sarkandaugava

Sarkandaugava

Ar ko asociējas Sarkandaugava - ar psihoneiroloģisko slimnīcu un rūpniecību. Bet, kas īsti ir Sarkandaugava?

Sarkandaugava bija 2,5 km garš un 25 m plats Daugavas attekas zars, kura augšgals beidzās, tā sauktajās, pilsētas ganībās. J. Broce 1806.gadā izteica domu, ka Sarkandaugava savu nosaukumu ieguvusi no dzeltenajiem un iesārtajiem smilšu kalniem, kas toreiz pacēlušies upes labajā krastā.

Muzejs Dauderi 2008. gadā

Topogrāfiskajos materiālos līdz pat 19.gs vidum šī Daugavas atteka tiek saukta par Soda grāvi, jo tautas atmiņā tā saglabājusies kā soda vieta. Viduslaikos te pēc tiesas sprieduma atveda tos, kas bija apvainoti buršanā un sadarbībā ar velnu. Ar virvi apjoztus viņus meta ūdenī. Ja apsūdzētais negrima, viņa vaina bija pierādīta, jo viņam palīdzēja velns. Pēc tam vainīgais tika sadedzināts uz sārta.

Sarkandaugavas Sv.Trīsvienības baznīca. 2010.g.<br>Foto: Denis Polocks

Sarkandaugava neapšaubāmi ir Rīgas rūpniecības šūpulis. Par vecāko Rīgas rūpnīcu uzskata Rāves cukurfabriku, kas celta 1784. gadā Duntes ielā. Sarkandaugavu var uzskatīt par vienu no pirmajiem Rīgas rūpniecības rajoniem, kurā, gar Ganību dambi un Vecdaugavu, 19. gs. 30. gados sāka koncentrēties lieli rūpnieciskie uzņēmumi. Sarkandaugavā izvietotie rūpniecības uzņēmumi atainoja visas Baltijas jūras piekrastes rūpniecības specifiku, jo salīdzinoši nelielajā Sarkandaugavā atradās plaša profila rūpniecības uzņēmumi.

Tomēr tas vēl nav viss - Sarkandaugavā ir vairākas baznīcas, kultūras muzejs Dauderi, daudzveidīga arhitektūra, attīstīta medicīna un vēl daudz kas cits. Iepazīstiet Sarkandaugavu kopā ar www.citariga.lvKomentāri (1)

UPES.lv(Viļaka, Latgale, Latvija)

Precizēšu - bija 2,5 km gara atteka; Soda grāvis nebūs pilnvērtīgs visas attekas nosaukuma variants, bet tikai viena posma nosaukums.

(Rīga, Rīga, Latvija)

Labdien, paldies par komentāru, precizējām tekstu.

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls

dekor
 
   
     
Apskates vietas
Apskates vietu TOP 40
Vecrīga Rīgas vēsturiskais centrs Pārējā Rīga
Apskates vietas Rīgas apkaimēs
ĀgenskalnsGrīziņkalnsMaskavas forštateSarkandaugavaVecmīlgrāvis
Tematiskās apskates vietas
Daugavas ūdens ceļšJūgendstils RīgāPadomju RīgaPirmās brīvvalsts laiksRīgas nocietinājumiVācu Rīga
Projekta sponsori
Tūrisma aģentūra Skaistie skati
Pasaules brīvo latviešu apvienba
A/S Laima
Informatīvais atbalsts
Sarunas par Rīgu
EuroPanels

© 2007-2020 Cita Rīga Par projektu | Uzrakstiet mums | Kontakti | Meklēt | Lapas karte | Viesu grāmata Datu apstrāde | LimeSurvey