2nd slideshow image3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image1st slideshow image
Latvian   Russian  
 
/
Rīgas vēstures enciklopēdija
ĀgenskalnsAndrejsalaAvotiBišumuižaBrasaČiekurkalnsDzirciemsGrīziņkalnsIļģuciemsImantaJuglaĶengaragsKundziņsalaMaskavas forštateMežaparksMīlgrāvisPurvciemsSarkandaugavaSkansteSpilveTeikaTorņakalnsVecmīlgrāvisVecrīgaVēsturiskais centrsZaķusala
Cita Rīga iesaka
Izzini.lv
DatuApstrade.lv
Izzini.lv
Ekskursijas
Pasākumi bērniem
Rīgas apkaimju spēle
Sabiedrības integrācija
Ceļveži
Galda spēles
Meklēt ar Google
Laika ziņas
gismeteo

Statistika LiveInternet
Яндекс.Метрика
 
2017-10-20

Juglas ielu katalogs (S – V)

Salamandras iela
Salamandras iela

Salamandras iela robežojas ar Baltezera, Meiju un Mālkalnes ielām. Salamandras iela izveidota 1903. gadā ar savu tagadējo nosaukumu (Саламандровская (Заламандрская) улица), kas laika gaitā vairāk nav mainījies. Salamandras apvieno 6 mūsdienās dzīvojošas abinieku sugas.

Silciema iela,
Silciema iela

Silciema iela Silciema iela sākas krustojumā ar Brīvības gatvi un beidzas krustojumā ar Murjāņu ielu, krustojas ar Vangažu, Ainažu, Slēpotāju un Krosa ielām. Silciema iela izveidota 1935. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā vairāk nav mainījies. Silciems ir apdzīvota vieta Talsu novadā.

Auduma iela
Auduma iela

Skrundalienas iela robežojas ar Juglas, Lilastes, Murjāņu un Veldres ielām. Skrundalienas iela izveidota 1960. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā vairāk nav mainījies. Ir nosaukta par godu Skrundalienai – apdzīvotai vietai Daugavpils novadā.

Baltezera iela
Baltezera iela

Slēpotāju iela robežojas ar Murjāņu, Silciema, Baltezera un Tramplīna ielām. Slēpotāju iela izveidota 1955. gadā ar nosaukumu Slēpju iela, 1961. gadā tā pārdēvēta par Slēpotāju ielu. Ielas garums ir 630 metri. Ielai ir pusloka forma.

Bākūža iela
Bākūža iela

Smilškalnu iela robežojas ar Mazās Juglas, Liepkalna, Lorupes un Rotkalnu ielām. Ielas garums 164 metri. Pirmo reizi Rīgas kartēs Smilškalna iela sastopama 1963. gadā ar nosaukumu Smiltāju iela, 1990. gadā tā tika pārdēvēta par Smilškalnu ielu.

Susējas iela
Susējas iela

Susējas iela robežojas ar Rīvas un Murjāņu ielām. Ielas garums ir 343 metri. Susējas iela izveidota 1955. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā vairāk nav mainījies. Susēja ir ciems Aknīstes novadā. Atrodas pagasta dienvidu daļā 5 km no Aknīstes un 156 km no Rīgas.

Svīteres iela
Svīteres iela

Svīteres iela sākas pie krustojuma ar Murjāņu ielu un beidzas krustojumā ar Lilastes ielu. Ielas garums ir 139 metri, ir viena no īsākām Juglas ielām. Svīteres iela izveidota 1955. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā vairāk nav mainījies.

Šmerļa iela
Šmerļa iela

Šmerļa iela sākas pie Brīvības gatves krustojuma un beidzas pie Druvienas, Malienas un S. Eizenšteina ielu krustojuma. Kopējais ielas garums ir 1090 metri. Šmerļa iela izveidota 1934. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā vairāk nav mainījusies. Šmerļa nosaukums cēlies no Šmerļupītes. 16. gs. Rīgai mēģināja pievadīt dzeramo ūdeni pa Šmerļupīti līdz tai izrokot kanālu.

Tebras iela
Tebras iela

Tebras iela sākas pie krustojuma ar Kvēles ielu un beidzas krustojumā ar Veldres ielu. Ielas garums ir 401 metrs. Tebras iela izveidota 1955. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā vairāk nav mainījies. Tebras upe ir Sakas labā satekupe Aizputes un Pāvilostas novados.

Tirzas iela
Tirzas iela

Tirzas iela sākas pie Brīvības gatves krustojuma un beidzas pie dzelzceļa līnijas Rīga - Valka, krustojas ar Alsupes un Auduma ielām. Tirzas ielas kopējais garums ir 195 metri. Tirzas iela izveidota 1914. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā vairāk nav mainījies. Tirza ir apdzīvota vieta Gulbenes novadā, kas pirmo reizi dokumentos minēta jau 15.gs. vidū.

Dzirnupes iela
Dzirnupes iela

Tramplīna iela sākas pie Strazdupītes un beidzas krustojumā ar Murjāņu ielu, krustojas ar Bobsleja ielu. Ielas garums ir 309 metri, Ielai ir pusloka forma. Tramplīna iela izveidota 1955. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā vairāk nav mainījies.

Tūjas iela
Tūjas iela

Tūjas iela robežojas ar Murjāņu un Bākūža ielām. Tūjas iela izveidota 1957. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā vairāk nav mainījies. Tūja ir apdzīvota vieta Salacgrīvas novada Liepupes pagastā. Ielā dominē privātmāju apbūve.

Umurgas iela
Umurgas iela

Umurgas iela robežojas ar Pāles un Kvēles. Umurgas iela izveidota 1935. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā vairāk nav mainījies. Umurga ir apdzīvota vieta Limbažu novadā, 7 km uz austrumiem no Limbažiem un 96 km no Rīgas.

Ineša iela
Ineša iela

Ūdeļu iela robežojas ar Juglas, Mazās Juglas, Apogu, Murjāņu un Lorupes ielām. Ūdeļu iela izveidota 1963. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā vairāk nav mainījies. Par ūdelēm sauc dažādu sugu dzīvniekus caunu dzimtā. Ūdeles bieži audzē kažokzvēru fermās.

Juglas iela
Juglas iela

Vangažu iela robežojas ar Murjāņu, Bākūža un Silciema ielām. Vangažu iela izveidota 1935. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā vairāk nav mainījies. Vangaži ir novada pilsēta Inčukalna novadā, 31 km no Rīgas, Izveidojusies kā dzelzsbetona konstrukciju rūpnīcas ciemats.

Veldres iela
Veldres iela

Veldres iela sākas pie krustojuma ar Skudralienas ielu un beidzas krustojumā ar Malienas ielu, krustojas ar Lilastes, Murjāņu, Rīvas un Tebras ielām. Ielas garums ir 646 metri. Veldres iela izveidota 1955. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā vairāk nav mainījies.

Vidzemes aleja
Vidzemes aleja

Vidzemes aleja robežojas ar Baltezera ielu. Vidzemes aleja ir izveidota tikai 1980. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā vairāk nav mainījies. 2017.gadā netālu no Vidzemes alejas Juglas kanāla krastā ir uzbuvēta Juglas promenāde. Vidzeme ir viens no Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem.


dekor
 
   
     
Apskates vietas
Apskates vietu TOP 40
Vecrīga Rīgas vēsturiskais centrs Pārējā Rīga
Apskates vietas Rīgas rajonos
ĀgenskalnsGrīziņkalnsMaskavas forštateSarkandaugavaVecmīlgrāvis
Tematiskās apskates vietas
Daugavas ūdens ceļšJūgendstils RīgāPadomju RīgaPirmās brīvvalsts laiksRīgas nocietinājumiVācu Rīga
Projekta sponsori
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments
Pasaules brīvo latviešu apvienba
A/S Laima
Informatīvais atbalsts
Sarunas par Rīgu
SIA ExsoBalt

© 2007-2018 Cita Rīga Par projektu | Uzrakstiet mums | Kontakti | Meklēt | Lapas karte | Viesu grāmata Datu apstrāde | LimeSurvey