Brasas ielu katalogs (M - Z) :: Brasas infrastruktūra :: Brasa :: Cita Rīga
5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image4th slideshow image
Latvian   Russian  
 
/
Apkaimju vēsture
ĀgenskalnsAndrejsalaAvotiBišumuižaBrasaČiekurkalnsDzirciemsGrīziņkalnsIļģuciemsImantaJuglaĶengaragsKundziņsalaMaskavas forštateMežaparksMīlgrāvisPurvciemsSarkandaugavaSkansteSpilveTeikaTorņakalnsVecmīlgrāvisVecrīgaVēsturiskais centrsZaķusala
Cita Rīga iesaka
Izzini.lv
DatuApstrade.lv
Izzini.lv
Ekskursijas
Pasākumi bērniem
Rīgas apkaimju spēle
Sabiedrības integrācija
Ceļveži
Galda spēles
Meklēt ar Google
Laika ziņas
gismeteo

Statistika LiveInternet
Яндекс.Метрика
 
2012-11-30

Brasas ielu katalogs (M - Z)

Mazā Klijānu iela, 05.09.2012
Mazā Klijānu iela

Mazā Klijānu iela robežojas ar Klijānu un Brīvības ielām. Pirmo reizi Rīgas kartogrāfiskajā materiālā Mazā Klijānu iela sastopama jau 1903./1908. gadā ar nosaukumu Mazā Vanagu iela. Kopš 1921. gada ielas nosaukums ir Mazā Klijānu iela, kas laika gaitā vairāk nav mainījies.

Mēness iela, 10.10.2012
Mēness iela

Mēness iela robežojas ar Cēsu un Miera ielām. Pirmo reizi kartogrāfiskajā materiālā Mēness iela sastopama jau 1867. gadā ar nosaukumu Pokrova iela. 1936. gadā iela tika pārsaukta par Debesbraukšanas ielu. 1940. gadā iela pirmo reizi ieguva nosaukumu Mēness iela. Laika posmā no 1942.-1944. gadam ielas nosaukums atkal bija Debesbraukšanas iela. Kopš 1944. gada ielas nosaukums ir Mēness iela, kas vairāk nav arī mainījies.

Miera iela, 05.09.2012
Miera iela

Miera iela robežojas ar Gaujas, Laktas, Upes, Klusā, Ieroču, Lāču, Kazarmu, Zirņu, Mēness, Ēveles un Alojas ielām. Pirmo reizi Rīgas ielu sarakstos minēta jau 1846. gadā ar nosaukumu Jaunā Mirušo iela. 1859. gadā ielas nosaukums tika mainīts uz Miera iela, kas laika gaitā palicis nemainīgs, mainīgs bija tikai ielas garums.1885. gadā daļa Miera ielas tika nosaukta par Rēveles ielu, tagadējo Tallinas ielu. 1937. gadā Miera ielai tika pievienota Karlīnes un Lielā Lāča iela. Miera iela izveidojās kā ceļš, kas veda uz Lielajiem kapiem, un līdz ar to arī ielas nosaukums saistīts ar aizkapa dzīvi- mieru un klusumu, kas bija nepieciešams mirušajiem.

Senču iela, 10.10.2012
Senču iela

Senču iela robežojas ar Zirņu, Hospitāļu, Miera, Etnas un Pērnavas ielām. Pirmo reizi Rīgas ielu sarakstā Senču iela sastopama 1937. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā nav mainīts. Tā kā Senču iela stiepjas cauru Lielo kapu teritorijai, tad arī nosaukums saistīts ar aizgājējiem – mūsu senčiem, kas šeit ir apglabāti un veicina uz pārdomām.

Silmaču iela, 05.09.2012
Silmaču iela

Silmaču iela robežojas ar Etnas ielu. Pirmo reizi Rīgas ielas sarakstos Silmaču iela sastopama 1930. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā vairāk nav mainījies.

Straumes iela robežojas ar Invalīdu un Upes ielām. Pirmo reizi Rīgas kartogrāfiskajā materiālā tā sastopama jau 1880./1883. gadā ar nosaukumu Cietuma iela. 1950. gadā ielas nosaukums tika mainīts uz Straumes iela, kas laika gaitā vairāk nav mainījies.

Upes iela, 05.09.2012
Upes iela

Upes iela robežojas ar Skanstes, Kr. Valdemāra, Invalīdu, Hospitāļu, Lejas, Lāču, Straumes un Miera ielām. Pirmo reizi Rīgas kartogrāfiskajā materiālā Upes jeb Strauta iela minēta jau 1867. gadā. Upes ielas nosaukums laika gaitā nav ticis mainīts.

Zirņu iela robežojas ar Vesetas, Kr. Valdemāra un Hospitāļu ielām. Rīgas adrešu grāmatās Zirņu iela sastopama jau 1861. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā vairāk nav ticis mainīts.
Komentāri (0)

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Captcha attēls

dekor
 
   
     
Apskates vietas
Apskates vietu TOP 40
Vecrīga Rīgas vēsturiskais centrs Pārējā Rīga
Apskates vietas Rīgas rajonos
ĀgenskalnsGrīziņkalnsMaskavas forštateSarkandaugavaVecmīlgrāvis
Tematiskās apskates vietas
Daugavas ūdens ceļšJūgendstils RīgāPadomju RīgaPirmās brīvvalsts laiksRīgas nocietinājumiVācu Rīga
Projekta sponsori
Tūrisma aģentūra Skaistie skati
Pasaules brīvo latviešu apvienba
ALA
Informatīvais atbalsts
Sarunas par Rīgu
IP24 - Live Webcams

© 2007-2019 Cita Rīga Par projektu | Uzrakstiet mums | Kontakti | Meklēt | Lapas karte | Viesu grāmata Datu apstrāde | LimeSurvey