Iļģuciema ielu katalogs (M - V) :: Iļģuciems :: Cita Rīga
2nd slideshow image3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image1st slideshow image
Latvian   Russian  
 
/
Apkaimju vēsture
ĀgenskalnsAndrejsalaAvotiBerģiBišumuižaBrasaČiekurkalnsDārziņiDzirciemsGrīziņkalnsIļģuciemsImantaJaunciemsJuglaĶengaragsKundziņsalaMaskavas forštateMežaparksMīlgrāvisPļavniekiPurvciemsRumbulaSarkandaugavaSkansteSpilveTeikaTorņakalnsVecāķiVecmīlgrāvisVecrīgaVēsturiskais centrsZaķusala
Cita Rīga iesaka
Izzini.lv
DatuApstrade.lv
Izzini.lv
Ekskursijas
Pasākumi bērniem
Rīgas apkaimju spēle
Sabiedrības integrācija
Ceļveži
Galda spēles
Meklēt ar Google

Statistika LiveInternet
Яндекс.Метрика
 
2013-10-30

Iļģuciema ielu katalogs: M - V

Motoru iela
Motoru iela

Motoru iela robežojas ar Daugavgrīvas, Balto un Stūres ielām. Pirmo reizi Rīgas ielu sarakstos Motoru iela minēta jau 1935. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā vairāk nav mainījies.

Olaines iela robežojas ar Balto un Bēnes ielu. Pirmo reizi Rīgas ielu sarakstos tā minēta jau 1898. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā vairāk nav mainījies. Iela ir nosaukta par godu Olaines pilsētai.

Palangas iela
Palangas iela

Palangas iela robežojas ar Garo, Cementa un Spilves ielām. Ielas nosaukums ir palicis nemainīgs kopš 1889. gada, kad tā pirmo reizi tika minēta Rīgas ielu sarakstos (Палангенская улица).

Reņģes iela robežojas ar Lilijas un Riekstu ielām. Pirmo reizi Rīgas ielas sarakstos tā paradās jau 1898. gadā ar nosaukumu Reņģu iela (Рингенская улица). 1923. gadā iela tika pārsaukta par Reņģes ielu. Turpmākajos gados ielas nosaukums vairs nav mainījies.

Riekstu iela
Riekstu iela

Riekstu iela robežojas ar Dzirciema, Šauļu, Reņģes, Bēnes un Balto ielu. Riekstu iela pirmo reizi Rīgas ielu sarakstos minēta 1868. gadā ar nosaukumu Jaunā iela. 1885. gadā iela tika pārsaukta par Riekstu ielu (Ореховая улица). Šis nosaukums laika gaitā vairāk nav mainījies.

Saulgožu iela
Saulgožu iela

Saulgožu iela robežojas ar Dāvida, Skujenes, Grīvas un Buļļu ielām. Pirmo reizi Rīgas ielu sarakstos Saulgožu iela minēta 1889. gadā ar nosaukumu Šulcmuižas iela (Шульценгофская улица). 1938. gadā, ielu nosaukumu latviskošanas laikā, ielas tika pārsaukta par Saulgožu ielu. Vācu okupācijas laikā tā atguva Šulcmuižas ielas nosaukumu (Schulzenhöfsche Straße), bet 1944. gadā tā atkal tika nosaukta par Saulgožu ielu. Ielas nosaukums laika gaitā vairāk nav mainījies. Šulcmuiža līdz mūsdienām nav saglabājusies. Tā bija neliela muižiņa Imantā, Šķērsielas tuvumā.

Skujenes iela
Skujenes iela

Skujenes iela robežojas ar Iļģuciema, Dāvida un Saulgožu ielām. Pirmo reizi Rīgas ielu sarakstos Skujenes iela minēta 1889. gadā ar nosaukumu Sasmakas iela (Сассмакенская улица). 1936. gadā iela ieguva Skujenes ielas vārdu. Vācu okupācijas laikā tās nosaukums atkal bija Sasmakas iela. 1944. gadā tā atguva Skujenes ielas nosaukumu, kas laika gaitā vairāk nav mainījies.

Spilves iela
Spilves iela

Spilves iela robežojas ar Buļļu, Skodas, Palangas, Dzirciema, Balto un Lidoņu ielām. Pirmo reizi Rīgas ielu sarakstos tā minēta 1932. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā vairāk nav mainījies. Iela nosaukta par godu Spilves pļavām, kuras atradās ielas tuvumā. Spilves pļavas ir purvains līdzenums Rīgas pilsētas ZR daļā starp Nordeķu- Kalnciema un Bolderājas- Priedaines kāpu grēdām.

Stūres iela
Stūres iela

Stūres iela robežojas ar Lidoņu un Motoru ielām. Pirmo reizi Rīgas ielu sarakstos tā minēta 1935. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā nav mainījies.

Šauļu iela robežojas tikai ar Riekstu ielu un ir viena no apkaimes īsākajām ielām. Iela pirmo reizi Rīgas ielu sarakstos minēta jau 1889. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā vairāk nav mainījies.

Skodas iela robežojas ar Spilves ielu. Pirmo reizi Rīgas ielu sarakstos tā minēta 1923. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā nav mainījies.

Vaidelotes iela
Vaidelotes iela

Vaidelotes iela robežojas ar Grīvas un Dzirciema ielām. Pirmo reizi Rīgas ielu sarakstos tā minēta 1935. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā nav mainījies.

Vērdiņu iela robežojas ar Grīvas un Iļģuciema ielām. Pirmo reizi Rīgas ielu sarakstos tā minēta 1935. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā nav mainījies.
Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls

dekor
 
   
     
Apskates vietas
Apskates vietu TOP 40
Vecrīga Rīgas vēsturiskais centrs Pārējā Rīga
Apskates vietas Rīgas apkaimēs
ĀgenskalnsGrīziņkalnsMaskavas forštateSarkandaugavaVecmīlgrāvis
Tematiskās apskates vietas
Daugavas ūdens ceļšJūgendstils RīgāPadomju RīgaPirmās brīvvalsts laiksRīgas nocietinājumiVācu Rīga
Projekta sponsori
Tūrisma aģentūra Skaistie skati
Pasaules brīvo latviešu apvienba
A/S Laima
Informatīvais atbalsts
Sarunas par Rīgu
EuroPanels

© 2007-2020 Cita Rīga Par projektu | Uzrakstiet mums | Kontakti | Meklēt | Lapas karte | Viesu grāmata Datu apstrāde | LimeSurvey