Gustava Ādolfa baznīca :: Mežaparks :: Cita Rīga
5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image4th slideshow image
Latvian   Russian  
 
/
Apkaimju vēsture
ĀgenskalnsAndrejsalaAvotiBišumuižaBrasaČiekurkalnsDzirciemsGrīziņkalnsIļģuciemsImantaJuglaĶengaragsKundziņsalaMaskavas forštateMežaparksMīlgrāvisPurvciemsSarkandaugavaSkansteSpilveTeikaTorņakalnsVecmīlgrāvisVecrīgaVēsturiskais centrsZaķusala
Cita Rīga iesaka
Izzini.lv
DatuApstrade.lv
Izzini.lv
Ekskursijas
Pasākumi bērniem
Rīgas apkaimju spēle
Sabiedrības integrācija
Ceļveži
Galda spēles
Meklēt ar Google
Laika ziņas
gismeteo

Statistika LiveInternet
Яндекс.Метрика
 
2012-06-15
Gustava Ādolfa Evaņģēliski luteriskā baznīca

Gustava Ādolfa baznīca. 2011.g.
Gustava Ādolfa baznīca

Gustava Ādolfa baznīca savā ziņā ir unikāla, jo baznīcas ēka sākotnēji ir tikusi celta kā elektrostacija. 1904. gadā tika dota atļauja Mežaparkā celt elektrostaciju. Tā nekalpoja savam sākotnējam mērķim ilgi, jo Mežaparku pievienoja Rīgas pilsētas elektrības tīklam. Pēc tam ēka tika izmantota kā zirglietu noliktava, jo blakus atradās zirgu staļļi un zirgu tramvaja galapunkts.

1911. gadā zemes gabalu savā īpašumā iegādājās a/s „Būvbiedrība”, kuras direktors ierosināja bijušās spēkstacijas ēku pārbūvēt par kapelu. Kapelu 1919. gada 31. janvārī iesvētīja.

Gustava Ādolfa baznīca. 2011.g.
Gustava Ādolfa baznīca

1927. gadā pēc Rīgas Sv. Pētera baznīcas vācu draudzes mācītāja Maksimiliāna Stendera iniciatīvas kapela tika pārbūvēta, tika iesvētīts baznīcas zvans, un tā ieguva savu nosaukumu Gustava Ādolfa baznīca. Dievkalpojumi baznīcā notika vācu valodā, jo arī pašā Mežaparkā pārsvarā dzīvoja vācieši. 20.gs. 20. gados baznīcai savas draudzes nebija, bet dievkalpojumus vadīja mācītāji no citām Rīgas vācu draudzēm.

20.gs. 30. gadu beigās Mežaparkā pieauga latviešu īpatsvars un baznīcā vienu līdz divas reizes mēnesī notika dievkalpojumi arī latviešu valodā. 1937. gadā tika nolemts celt atsevišķu baznīcu latviešu draudzei, Rīgas dome apsolīja zemes gabalu jaunajai baznīcai blakus Zooloģiskajam dārzam. Tikko sākušos ziedojumu vākšanas kampaņu baznīcas celtniecībai pārtrauca 2. pasaules karš.

Gustava Ādolfa baznīca. 2007.g.<br>Avots: panoramio.com, veloturrist
Gustava Ādolfa baznīca
Avots: panoramio.com, veloturrist

Padomju varas gados baznīca izveidojās par kristīgās ticības izplatības centru, kas aktīvi darbojās. Tomēr šī darbība nepatika pastāvošajai varai. 1970. gadā baznīcā notika ugunsgrēks, kura rezultātā gāja bojā viss arhīvs, bet pašu celtni izdevās izglābt.

Gustava Ādolfa baznīca darbojas arī šodien, tā ir vienīgā baznīca Mežaparkā, bet vienlaicīgi tā arī ir pati mazākā Rīgas baznīca, kurā ir tikai 80 sēdvietas.Komentāri (0)

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Captcha attēls

dekor
 
   
     
Apskates vietas
Apskates vietu TOP 40
Vecrīga Rīgas vēsturiskais centrs Pārējā Rīga
Apskates vietas Rīgas rajonos
ĀgenskalnsGrīziņkalnsMaskavas forštateSarkandaugavaVecmīlgrāvis
Tematiskās apskates vietas
Daugavas ūdens ceļšJūgendstils RīgāPadomju RīgaPirmās brīvvalsts laiksRīgas nocietinājumiVācu Rīga
Projekta sponsori
Tūrisma aģentūra Skaistie skati
Valsts kultūrkapitāla fonds
A/S Laima
Informatīvais atbalsts
Sarunas par Rīgu
IP24 - Live Webcams

© 2007-2019 Cita Rīga Par projektu | Uzrakstiet mums | Kontakti | Meklēt | Lapas karte | Viesu grāmata Datu apstrāde | LimeSurvey