Kapsētas :: Jugla :: Cita Rīga
4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image
Latvian Russian
/
Apkaimju vēsture
ĀgenskalnsAndrejsalaAtgāzeneAvotiBerģiBišumuižaBrasaČiekurkalnsDārziņiDzirciemsGrīziņkalnsIļģuciemsImantaJaunciemsJuglaĶengaragsKundziņsalaMaskavas forštateMežaparksMīlgrāvisPļavniekiPurvciemsRumbulaSarkandaugavaSkansteSpilveTeikaTorņakalnsVecāķiVecmīlgrāvisVecrīgaVēsturiskais centrsZaķusala
Cita Rīga iesaka
Izzini.lv
DatuApstrade.lv
Izzini.lv
Statistika LiveInternet
Яндекс.Метрика
 
2017-10-20

Jaunie ebreju kapi

Jaunie ebreju kapi, 23.10.2017
Jaunie ebreju kapi

Jaunie ebreju kapi tika atvērti 20. gadsimta 20. gados, pārņemot jau aizpildīto Veco kapu funkciju. Šī projekta autors bija slavenais ebreju izcelsmes arhitekts Pauls Mandelštams. Pēc viņa projekta tika izveidots kapsētas plānojums, uzcelts iežogojums un sēru ceremoniju zāle, kas ir saglabājušies līdz pat mūsdienām.

1934. gada maijā kapu centrālajā alejā tika atklāts piemineklis 37 ebreju ierindniekiem un virsniekiem, kuri krita Latvijas neatkarības cīņās 1918.–1920. gados.

Jaunie ebreju kapi, 23.10.2017
Jaunie ebreju kapi

1941. gada jūlijā nacisti nodedzināja sēru ceremoniju zāli kopā ar tajā esošajiem cilvēkiem. Pēc Otrā pasaules kara ebreji, kuriem izdevās pārdzīvot Holokaustu un atgriezties Rīgā, atjaunoja vēl palikušās kapsētas celtnes.

1964. gadā padomju ierēdņi izdeva rīkojumu, kas ļāva apbedīt šajos kapos visus Rīgas iedzīvotājus neatkarīgi no viņu tautības un pārdēvēja šo kapsētu par Šmerļa kapiem. 1990. gada vasarā Rīgas ebreju kopiena atklāja kapos piemiņas akmeni Žanim Lipkem un viņa sievai Johannai, kuri nacistiskās okupācijas laikā izglāba vairāk nekā piecdesmit ebreju.

Jaunie ebreju kapi, 23.10.2017
Jaunie ebreju kapi

Šajos kapos ir guldīti filologs Naums Pereferkovičs, mākslinieki Mihails Jo (Meiers Joffe) un Haims Risins, filozofs Maksis Šacs-Aņins, komponisti Oskars Stroks un Vladimirs Hvoiņickis, rakstnieks Marks Razumnijs, šahists Mihails Tāls, akadēmiķis Jūlijs Anšelevičs un citas izcilas personības. Uz šiem kapiem ir pārvesti arī Holokausta upuru pīšļi no Eglaines un Dobeles, atrodas Rīgā nogalinātājiem vācu ebrejiem veltīts memoriāls un citas piemiņas zīmes.

Šobrīd tie atkal ir kļuvuši par ebreju kapiem. Kapu kopējā platība ir 93 tūkst. kv.m, apbedījuma vietu skaits — aptuveni 22,5 tūkstoši. Kapu adrese: Lizuma iela 4.

Teksta avots: jews.lv

Juglas kapi, 23.10.2017
Juglas kapi

Juglas kapi
Lai gan teritoriāli Juglas kapi atrodās Teikas apkaimē, kapsētais ir dots Juglas apkaimes nosaukums. Juglas kapsēta atrodas Stāmerienas ielā 1. Kapsēta atklāta 1913. gadā kā Krusta baznīcas draudzes kapsēta. Kapsētas platība 0.78 ha. Kapsētā apbedīts J. Kripēns, kas tulkojis Indriķa hroniku latviešu valodā. Viens no perspektīvākajiem jaunajiem kamaniņu braucējiem Normunds Taškāns, kas 1984. gadā aprīlī Oberhofā treniņu laikā traģiski gāja bojā. Kopš 1975. gada daļēji slēgta kapsēta.Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls

dekor
 
   
     
Apskates vietas
Apskates vietu TOP 40
Vecrīga Rīgas vēsturiskais centrs Pārējā Rīga
Apskates vietas Rīgas apkaimēs
ĀgenskalnsGrīziņkalnsMaskavas forštateSarkandaugavaVecmīlgrāvis
Tematiskās apskates vietas
Daugavas ūdens ceļšJūgendstils RīgāPadomju RīgaPirmās brīvvalsts laiksRīgas nocietinājumiVācu Rīga
Projekta sponsori
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments
Pasaules brīvo latviešu apvienba
A/S Laima
Informatīvais atbalsts
Sarunas par Rīgu
IP24 - Live Webcams

© 2007-2020 Cita Rīga Par projektu | Uzrakstiet mums | Kontakti | Meklēt portālā | Lapas karte | Viesu grāmata Datu apstrāde | LimeSurvey