Rāves cukurfabrika
1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image
Latvian Russian
/
LiveInternet
Яндекс.Метрика

Rāves cukurfabrika

Rāves cukurfabrika dibināta 1784. gadā. Līdz 1810. gadam Rāves cukurfabrika bija vienīgā cukura manufaktūra Rīgā un Vidzemē. Interesants ir nostāsts kā Rāve nolēma Rīgā celt cukurfabriku. No Zviedrijas uz Rīgu tika atsūtīta cukura vārāmā ierīce, ko bija paredzēts pārdot. To nopirka Rāve un nolēma Rīgā izveidot jēlcukura pārstrādāšanas fabriku. Tika izveidota akciju sabiedrība, kur sākumā bijuši deviņi akcionāri. Starp viņiem sadalītas 80 akcijas, katra par 500 dālderiem. Vēlāk akcionāru skaits pieaudzis līdz 32, bet akciju skaits palielināts līdz 120. Cukurfabrikas vajadzībām Rāve no Duntes muižas īpašuma nopirka 9 pūrvietas lielu zemes gabalu, kur uzcēla mūra ēku un iekārtoja fabriku. Fabriku gadu no gada paplašināja, uzceļot jaunas ēkas un uzlabojot tās iekārtas.

Rāves cukurfabrikas galvenā izejviela bija niedru jēlcukurs, ko Krievija eksportēja caur Rīgas ostu. Rāves cukurfabrikas saražoto cukuru un sīrupu pārdeva Vidzemē, Kurzemē, Lietuvā un Krievijas vidienē. Pēc muitas tarifa pazemināšanas 1816. gadā, pazeminājās ārvalstu cukura cenas, kas ietekmēja Rīgas cukuru manufaktūru darbu. 19. gs 50. gados Krievijā niedru jēlcukuru vairs neieveda un par galveno izejvielu cukura ražošanā kļuva cukurbietes. Latvijā tajā laikā tās vēl neaudzēja, un to ievešana un citām guberņām pa zemes ceļu bija dārga. No 1854. gada niedru jēlcukuru Rīgā vairs nepārstrādāja un Rāves cukurfabrika beidza pastāvēt.
Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls
dekor
Datu apstrāde | LimeSurvey Par projektu | Kontakti | Meklēt portālā | Lapas karte | Viesu grāmata © 2007-2021 Cita Rīga
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā
atsauce uz resursu ir obligāta