Ezeri :: Zaļā zona :: Jugla :: Cita Rīga
4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image
Latvian   Russian  
 
/
Apkaimju vēsture
ĀgenskalnsAndrejsalaAvotiBerģiBišumuižaBrasaČiekurkalnsDārziņiDzirciemsGrīziņkalnsIļģuciemsImantaJaunciemsJuglaĶengaragsKundziņsalaMaskavas forštateMežaparksMīlgrāvisPļavniekiPurvciemsRumbulaSarkandaugavaSkansteSpilveTeikaTorņakalnsVecāķiVecmīlgrāvisVecrīgaVēsturiskais centrsZaķusala
Cita Rīga iesaka
Izzini.lv
DatuApstrade.lv
Izzini.lv
Meklēt ar Google

Statistika LiveInternet
Яндекс.Метрика
 
2017-10-20

Juglas ezeri

Bābelītis, 15.10.2017
Bābelītis

Bābelītis saukts arī par Bābelīte, Bābelītes ezers, Ozolkalna ezers. Ir ūdenstilpe Rīgā, dienvidos no Ķīšezera pie Rīgas-Valkas dzelzceļa. Ezera platība ir 6.9 ha, Bābelīša vidējais dziļums 2.8 m, bet lielākais 5.5 m. Ezeram nav noteces. Ezera ūdenslīmeņa svārstības ir minimālas, atkarīgas galvenokārt no apkārtnes gruntsūdeņiem. Šeit mīt līdaka, rauda, asaris, karūsa, spidiļķis, kā arī līnis. Bābelītis ir iecienīta rīdzinieku atpūtas vieta.

Dambjapurva ezers, 15.10.2017
Dambjapurva ezers

Dambjapurva ezers saukts arī par Dambjezers, Dampezers ir beznoteces ezers Rīgā, Šmerļa meža austrumu malā. Vidējais ezera dziļums ir 1,9 metri, bet maksimālais dziļums – 3,1 metri. Tā platība ir 1,7 ha, bet baseins 0,65 km2. Ezera krasti lēzeni, zemi, dibens smilšains, dūņains.

Kādreiz ezerā ietekošā Gaiļupīte, tagad pa pazemes cauruli apvadīta apkārt pa austrumu pusi. Ieteka, tāpat kā izteka uz Strazdupīti aizbērtas. Ezera vidū ierīkota strūklaka. Apkārt ezeram iekārtota pastaigu taka un ir peldvieta.

Juglas ezers, 19.10.2017
Juglas ezers

Juglas ezers, agrāk saukts arī Ropažu ezers, ir ezers Rīgas austrumu daļā. Robežojas ar Etnogrāfisko brīvdabas muzeju (ziemeļ- austrumos), Berģiem (austrumos), Juglas papīrfabrikas ciematu (dienvidos), Juglas zvēraudzētavas ciematu (rietumos) un Juglas mikrorajonu (ziemeļrietumos).

Juglas ezera platība ir aptuveni 570 ha, ezera garums ir 4,6 km, bet platums 2,1 km, bet krasta līnijas kopējais garums ir 17,6 km. Ezera vidējais dziļums ir 1,7 m, bet lielākais 2,5 m. Ezerā ietek Lielā un Mazā Jugla veidojot kopīgu deltu. Juglas ezera dienvidu daļā ietek arī Piķurgas un Strazdupītes ūdeņi.

Juglas ezers, 19.10.2017
Juglas ezers

Ezera pamatu veido balta kāpu smilts, kas vietām atsedzas krastos virs tās nogulsnējusies 1,5-2 m bieza dūņu kārta. Juglas ezera piekrastes joslā aug niedres, ezera meldri, šaurlapu vilkvālītes un kalmes, tālāk no krasta dzeltenās lēpes un mieturaļģes. Ezerā mīt raudas, asari, zandarti, plauži, līdakas, zuši un līņi.

Ezers ir eitrofs, ap 80% platības aizaugusi. No ezera ņēma ūdeni Rīgas ūdensapgādei, tāpēc ezerā bija aizliegta saimnieciskā darbība, tai skaitā zveja. Lai novērstu iesāļā jūras ūdens ieplūšanu no Ķīšezera, izbūvētas slūžas, kas pašlaik demontētas. 2002. gadā tika izdoti īpaši Rīgas Domes noteikumi Juglas ezera apsaimniekošanai. Ūdens apmaiņas periods — 1 mēnesis.

Velnezers, 22.10.2017
Velnezers

Velnezers saukts arī Velna ezers ir beznoteces brūnūdens ezers Rīgā, Juglā. Izvietojies glaciokrasta ieplakā starp kāpām, kas apbūvējot nolīdzinātas. Ezera platība ir 3,5 ha. Vidējais dziļums ir 3,5 metri, bet maksimālais dziļums – 6,0 metri. Šeit mīt līdaka, asaris, sudrabkarūsa, līnis, kā arī rauda. Krasti lēzeni, dibens dūņains. Barojas no gruntsūdeņiem. Apkārtne intensīvi apbūvēta. Krastā atpūtas vietas un peldvietas. Kamēr Velnezera apkārtne nebija apbūvēta daudzi rīdzinieki uz šejieni speciāli brauca mazgāt veļu, jo tā ūdens bija mīksts.Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls

dekor
 
   
     
Apskates vietas
Apskates vietu TOP 40
Vecrīga Rīgas vēsturiskais centrs Pārējā Rīga
Apskates vietas Rīgas apkaimēs
ĀgenskalnsGrīziņkalnsMaskavas forštateSarkandaugavaVecmīlgrāvis
Tematiskās apskates vietas
Daugavas ūdens ceļšJūgendstils RīgāPadomju RīgaPirmās brīvvalsts laiksRīgas nocietinājumiVācu Rīga
Projekta sponsori
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments
Pasaules brīvo latviešu apvienba
ALA
Informatīvais atbalsts
SIA ExsoBalt
EuroPanels

© 2007-2020 Cita Rīga Par projektu | Uzrakstiet mums | Kontakti | Meklēt | Lapas karte | Viesu grāmata Datu apstrāde | LimeSurvey