Anniņmuižas parks :: Imanta :: Cita Rīga
3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image
Latvian Russian
/
Apkaimju vēsture
ĀgenskalnsAndrejsalaAtgāzeneAvotiBerģiBišumuižaBrasaČiekurkalnsDārziņiDzirciemsGrīziņkalnsIļģuciemsImantaJaunciemsJuglaĶengaragsKundziņsalaMaskavas forštateMežaparksMīlgrāvisMūkupurvsPļavniekiPurvciemsRumbulaSarkandaugavaSkansteSpilveTeikaTorņakalnsVecāķiVecmīlgrāvisVecrīgaVēsturiskais centrsZaķusala
Cita Rīga iesaka
Izzini.lv
DatuApstrade.lv
Izzini.lv
Statistika LiveInternet
Яндекс.Метрика
 
2014-10-30

Anniņmuižas parks

Anniņmuižas parks, 06.10.2014
Anniņmuižas parks

Anniņmuižas parks saukts arī par mežu, atrodas Imantā, piederējis kādreizējai Anniņmuižai (Анненгофъ). Tas ticis izveidots 19. gs. beigās kā regulāra plānojuma muižas parks. Līdz mūsdienām ir saglabājusies tikai daļa no kādreizējās parka teritorijas. Šodien meža/ parka teritoriju puslokā ieskauj Anniņmuižas bulvāris, kā arī Jūrmalas gatve, Vecumnieku un Dumbrāja iela. Bijušās muižas ēkas apsaimnieko Latvijas Universitātes Pedagoģijas fakultāte.

Anniņmuižas parks, 06.10.2014
Anniņmuižas parks

2014. gada vasarā RD sāka Anniņmuižas meža (parka) labiekārtošanas, kā rezultātā tiks izgaismoti celiņi apmēram 2,5 km garumā, uzstādīti soliņi un atkritumu urnas, līdzās mežam tiks ierīkoti divi rotaļu laukumi un izveidots jauns sporta laukums. Pašvaldības plānos ir daļu Anniņmuižas meža pārvērst par parku, bet meža celiņi netiks asfaltēti, lai saglabātu dabisko vidi.

Projekta īstenošanai 2014. gadā RD no pilsētas infrastruktūras fonda atvēlēja vairāk nekā 200 000 eiro. Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijas sagatavotā projekta īstenošanas rezultātā par 9000 eiro renovēs novadgrāvju sistēmu, par 120 000 eiro rekonstruēs un izveidos jaunu celiņu apgaismojuma elektrisko tīklu, bet par 76 000 eiro revitalizēs bērnu rotaļu un atpūtas zonu.

Anniņmuižas parks, 06.10.2014
Anniņmuižas parks

Parkā aug arī vairāki valsts nozīmes dižkoki: 2010. gadā tika uzmērīta dižlapegle, kuras apkārtmērs bija 3,5 m. 2008. gadā tika uzmērīts garstumbra ozols, kura apkārtmērs bija 5m. 2010. gadā tika uzmērīts lauces ozols, kura apkārtmērs bija 4,61m.

Ārējās saites:
Latvijas Universitātes Pedagoģijas fakultāte oficiālā mājaslapa.
• Kas jauns, 22.07.2014 – Uzsāk Anniņmuižas meža labiekārtošanas darbus.Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls


dekor
 
   
     
Apskates vietas
Apskates vietu TOP 40
Vecrīga Rīgas vēsturiskais centrs Pārējā Rīga
Apskates vietas Rīgas apkaimēs
ĀgenskalnsGrīziņkalnsMaskavas forštateSarkandaugavaVecmīlgrāvis
Tematiskās apskates vietas
Daugavas ūdens ceļšJūgendstils RīgāPadomju RīgaPirmās brīvvalsts laiksRīgas nocietinājumiVācu Rīga
Projekta sponsori
Tūrisma aģentūra Skaistie skati
Pasaules brīvo latviešu apvienba
A/S Laima
Informatīvais atbalsts
Sarunas par Rīgu
EuroPanels

© 2007-2021 Cita Rīga Par projektu | Kontakti | Meklēt portālā | Lapas karte | Viesu grāmata Datu apstrāde | LimeSurvey