6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image
Latvian Russian
/
История районов
АвотиАгенскалнсАндрейсалаАтгазенеБергиБишумуйжаБрасаВецакиВецмилгрависГризинькалнсДарзиниДзирциемсЗакюсалаИльгюциемсИмантаИсторический центрКенгарагсКундзиньсалаМежапарксМилгрависМосковский форштадтМукупурвсПлявниекиПурвциемсРумбулаСаркандаугаваСканстеСпилвеСтарая РигаТейкаТорнякалнсЧиекуркалнсЮглаЯунциемс
Мы советуем
Izzini.lv
DatuApstrade.lv
Statistika LiveInternet
Яндекс.Метрика
 
2008-11-24
Православный храм Архистратига Божьего Михаила

Православный храм Архистратига Божьего Михаила

Храм Архистратига Божьего Михаила

Храм Архистратига Божьего Михаила находится на улице Маскавас 170. Pirmā Rīgas vecticībnieku koka baznīca par godu Sv. Erceņģelim Mihailam tika iesvētīta 1837. gadā. Baznīcai pielāgoja, 1812. gadā celtā, vecticībnieku lūgšanu nama telpas netālu no tagadējās церкви Святого Иисуса. Pirmie tās locekļi bija vecticībnieki, kuri vēlējās apvienoties ar pareizticīgo baznīcu. 1856. gadā baznīcā viesojās Krievijas imperators Aleksandrs II. Baznīcā bija plašs sakrālās mākslas kolekcijas klāsts. 1885. gadā baznīcai tika nodota, Rīgas muitā konfiscētā, krava no Vācijas ar vecticībnieku lietām. Pati baznīca šajā laikā bija ļoti sliktā tehniskā stāvoklī, tā netika labota un līdz mūsdienām nav saglabājusies.

Православный храм Архистратига Божьего Михаила<br>Foto: Ainārs M.

Храм Архистратига Михаила
Foto: Ainārs M.

Tagadējā Miķeļa Erceņģeļa Mihaila baznīca tika uzcelta ar Rīgas un Jelgavas arhibīskapa Arsenija atbalstu, kas atrada gan vietu, gan sniedza finansiālu pabalstu jaunā vecticībnieku dievnama celtniecībai. Baznīcas pamatakmens likts 1894. gadā. Baznīcu iesvētīja 1895. gadā Tiek izvirzīta hipotēze, ka baznīcas projekta autors bijis Rīgas eparhijas galvenais arhitekts Apoloniuss Edelsons. Baznīcas projekts ir ļoti līdzīgs tajā laikā izplatītajiem paraugprojektiem.

Baznīcā 19.gs. beigās atradās unikāla seno retumu kolekcija, kurā bija arī 156 ikonas. Dievkalpojumi pēc senas tradīcijas šeit notika līdz 20.gs. 50.- tiem gadiem.

Православный храм Архистратига Божьего Михаила

Храм Архистратига Божьего Михаила

Miķeļa Erceņģeļa Mihaila baznīca celta no neapmestiem ķieģeļiem 17.gs. krievu arhitektūras tradīcijās. Baznīcai ir krusta plānojums ar taisnstūra altāra apsīdu un nelielu frontālu zvanu torni. Baznīcas jumta konstrukcijā ir septiņi kupoli, kas sākotnēji nebija paredzēti. 15 metrus augsts tornis ar piramidālu smaili un mazu sīpolveida kupoliņu. Zem baznīcas atrodas pagrabs, kur zem altāra daļas atrodas svētavots. Ēka saglabājusies līdz šodienai bez pārbūvēm. Sākot ar 20.gs. 90. gadiem baznīcā notiek remontdarbi.
Комментарии

Комментариев пока нет. Будьте первым!

Добавить комментарий

* Обязательные поля
5000
Перетащите сюда изображения (макс. 5)
изображение Captcha


dekor
 
   
     
Достопримечательности
TOP 40:
Старая Рига Исторический центр Риги Остальная Рига
Районы Риги:
АгенскалнсВецмилгрависГризинькалнсМосковский форштадтСаркандаугава
Тематические:
Немецкая РигаРига в первую независимостьРига на берегах ДаугавыСоветская РигаУкрепления РигиЮгендстиль в Риге
Спонсоры проекта
Tūrisma aģentūra Skaistie skati
Valsts kultūrkapitāla fonds
A/S Laima
Информационные спонсоры
Sarunas par Rīgu
IP24 - Live Webcams

© 2007-2021 Cita Rīga О проекте | Контакты | Поиск на сайте | Карта сайта | Гостевая книга Datu apstrāde | LimeSurvey