Komētforta dambis :: Rīgas nocietinājumi :: Rīgas apskates vietas :: Cita Rīga
7th slideshow image8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image
Latvian   Russian  
 
/
Apkaimju vēsture
ĀgenskalnsAndrejsalaAvotiBišumuižaBrasaČiekurkalnsDzirciemsGrīziņkalnsIļģuciemsImantaJuglaĶengaragsKundziņsalaMaskavas forštateMežaparksMīlgrāvisPurvciemsSarkandaugavaSkansteSpilveTeikaTorņakalnsVecmīlgrāvisVecrīgaVēsturiskais centrsZaķusala
Cita Rīga iesaka
Izzini.lv
DatuApstrade.lv
Izzini.lv
Ekskursijas
Pasākumi bērniem
Rīgas apkaimju spēle
Sabiedrības integrācija
Ceļveži
Galda spēles
Meklēt ar Google
Laika ziņas
gismeteo

Statistika LiveInternet
Яндекс.Метрика
 
Komētforta dambis :: Rīgas nocietinājumi :: Apskates vietas :: Cita Rīga
Komētforta dambis

Pirmās ziņas par nocietinājumu celšanu pie Daugavas grīvas ir jau no 1205. gada, kad sāka celt cisterciešu klosteri un pili netālu no Daugavas labā krasta, pie tagadējās Vecdaugavas, kas bija Daugavas galvenā grīva. Pils kļuva par cietoksni, kas karu laikā vairākas reizes tika izpostīts un atjaunots.

Daugavas gultnei mainoties, lai aizsargātu Rīgu, 1608. gadā tika uzcelts jauns Daugavgrīvas cietoksnis Daugavas kreisajā krastā. Tomēr sakarā ar Daugavas ietekas virziena maiņu 1765. gadā G. E. fon Veismaņa vadībā Mangaļsalā sāka celt Komētfortu. 18. gs. beigās koka bateriju vietā izveido zemes nocietinājumus. Ņemot vērā Daugavas gultnes izmaiņas, 19. gs. otrajā pusē cietoksni pārbūvēja, maskēšanās nolūkos samazinot mūru augstumu.

1912. gadā tika uzsākta vairāku fortu būve Mangaļsalā un Bolderājā. Tika uzcelti divi forti ar 254 mm lielgabaliem, seši forti ar 152 mm lielgabaliem un trīs forti ar 138 mm. Katrā fortā tika uzstādīti divi lielgabali.

1. Pasaules kara laikā cietoksni atkāpjoties iznīcināja sapieri. 1925. gadā valdība ierosināja Saeimā Daugavgrīvas cietokšņa atjaunošanu, bet Saeima šo projektu neatbalstīja.

Tā ir vienīgā saglabājusies 18. gs. hidrotehniskā būve, kas celta upes gultnes regulēšanai Daugavas grīvā, kuras galvenais uzdevums bija regulēt ūdens plūdumu Daugavā, kā arī kuģu satiksmi ostas teritorijā. Komētforts ir Eiropas mēroga objekts, bet tajā pašā laikā arī viens no 100 visnolaistākajiem un apdraudētākajiem objektiem Latvijā.


Komētforta dambja atrašanas vieta Rīgas kartēKomentāri (0)

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Captcha attēls

dekor
 
   
     
Apskates vietas
Apskates vietu TOP 40
Vecrīga Rīgas vēsturiskais centrs Pārējā Rīga
Apskates vietas Rīgas rajonos
ĀgenskalnsGrīziņkalnsMaskavas forštateSarkandaugavaVecmīlgrāvis
Tematiskās apskates vietas
Daugavas ūdens ceļšJūgendstils RīgāPadomju RīgaPirmās brīvvalsts laiksRīgas nocietinājumiVācu Rīga
Projekta sponsori
Tūrisma aģentūra Skaistie skati
Pasaules brīvo latviešu apvienba
ALA
Informatīvais atbalsts
Sarunas par Rīgu
IP24 - Live Webcams

© 2007-2019 Cita Rīga Par projektu | Uzrakstiet mums | Kontakti | Meklēt | Lapas karte | Viesu grāmata Datu apstrāde | LimeSurvey